Düşsel Düşünceler...

by Mart 04, 2008 2 yorum
Oturup Norah Jones dinlemeye karar verdim. Sessiz, sakin, basit... Günlük sözlerin olduğu, yapmacıktan uzak hisler. Loş müzik yani. Hatunun sesinin hayranı değilim ama kabul edin müzikalitesi iyi. Don't Know Why ve Come Away With Me dinleyin, dinlemediyseniz.

Ardından da bir Eva Cassidy - Time After Time açın sonrasında da bir Red Hot Chili Peppers - Porcelain... Bir rahatlayın, bir sakinleşin, durulun... Sıcak çayınızı, yumuşak kahvenizi yudumlayın sakin sakin. Kalkın o, hep oturduğunuz yerden, aydınlık bir pencere bulun kendinize,perdesini sonuna kadar açın. Hiçbirşeye bakmayın, aydınlığı izleyin sadece. Okulu, işi, parayı, sevgilinizi düşünmeyin. Pencereden gördüğünüz her ne varsa hakkında fikir yürütmeyin.


Durun ve dinleyin sadece, ne gelecek aklınıza... Bir 5-10 dakika takılın o pencerenin karşısında, elinizde fincanınızla... Sonra gidip normal yaşamınıza geri dönün. Fonda sert, eğlenceli müzikler ve elleriniz klavyede tıkır tıkır...

Ara sıra kendinize sakin bir 5 dakika ayırın ve yaşadığınızı hissedin. Klişe takılın hatta. Sahil kasabaları, okyanus kıyıları, yeşillikler ve kocaman ağaçların dizildiği o yolları düşünün. Bir öğleden sonra yapacak hiçbir şeyinizin olmadığını ve keyifle güneşin alnına uzandığınızı düşünün, hiç bitmesin ve geri dönmeyeyim dediğiniz o tatillerden birinde düşleyin kendinizi, henüz tanışmamış ve hiç tanışmayacak olduğunuz o muhteşem insanın oralarda bir yerde size margarita hazırladığını düşünün...

Düşleyin ve rahatlayın, sakinleşin biraz, acele etmeyin, durulun biraz... Hak ediyorsunuz siz o 5 dakikayı...

mimi wonka

Developer

Cras justo odio, dapibus ac facilisis in, egestas eget quam. Curabitur blandit tempus porttitor. Vivamus sagittis lacus vel augue laoreet rutrum faucibus dolor auctor.

2 yorum:

Zoydaktaki at sineği dedi ki...

bu harika, okurken bile arınmış hissettim. pencereden bakarken ise tamamen yaz mevsiminin o neşeli akşamlarındaymışım hissi.. ama bir farkla fonda çalan beatles girl dü. Teşekkürler.. Teşekkürler..

Alässe_isis dedi ki...

huzur dediğin o olsa gerek be ciğerim. koşuşturan,bağıran, çağıran insanların arasında bi 5 dakika gökyüzüne bakmaz ve yok olduğunu hayal etmek. zaten kimse görmez, farketmez gittiğini. 5 dakika sonra yine aynı bankta belirirsin ve yaşlı teyzeye halk eğitimin yerini tarif edip yoluna devam edersin. Ne güzel bir duygudur bu. Sağolun Merviş Hanım tüm gece yıldızları izleyip norah jones-love me tender cover ı dinlemek niyetindeyim.