Duvarımızdaki 254 Tane Küçük Delik Var!!!

by Şubat 16, 2008 7 yorum
Peki biz 2 gün boyunca ne yapacaktık bilgisayarsız. Bizler bağımlıydık o alete. Evde yapacak bişi de yoktu. Laptop ablamdaydı, ablam okuldaydı... Birgün önceden çıkan Penguen bile kurtaramazdı bizi, yanında Uykusuz olmasına rağmen işe yaramazdı, hemen okunup biterdi ikiside... Birşeyler yapmak lazımdı... (biliyorum iğrencim,gözleri ışıldayan şirin smili = :G)

Aklıma gelen "boş zaman değerlendirme aktivitesi" duvarımıza şu an için 254 tane küçük delik bıraktı ama çok da iyi oldu... (32 dişini gösteren smili)

.
.
.

Geçen çarşamba günü evdeki bilgisayarı çökerttim yine. Nasıl oldu diye merak etmeyin bende bilmiyorum. Gerçi "negatif enerjinin" suçu hep, aslında yine "ben biliyorum" yani ama kimse inanmıyor...

Neyse efenim işte klasik bir "Wonka kafaya yine saçma bişeyi takmış kendi kendine sinir yapmış" olayı yaşanıyordu evde. Ben anneme "bık bık şu şöyle bu böyle ben biliyorum işte tamam mı yaa" konuşması yapıyordum, böyle hafif sinirliyim tabi ille kabul ettircem ya kadına söylediğim şeyi, o da geçmiş karşıma gülüyo "ne bu -gerenksiz- şiddet bu celal" diyo falan beni daha çok gıcık ediyordu. Meltırıpırı da "aman abla yaaa" diye kıkır kıkır gülmeye başlayınca "aman yaw siz ne anlarsınız zaten" diye bir hıh çekip, msne girip anlayan birilerini bulma umuduyla bilgisayarı açmaya gitmiştim. Ama kasanın power düğmesine dokunmamla açılması gereken bilgisayar açılmadı.

Windows yükleniyor yazısı geldi sonunda ama yüklendiğini gösteren o soldan gelip sağa giden mavi çıbıklar ortada takılıp yerine siyah bir ekran açıldı. Bu görüntüyle daha önce de karşılaşmış olan ben hiç heycan yaratmadan içimden "aha yine çökerttim windowsu" dedim ve içeri seslendim;

"Hey corç bu açılmıyo..."
"Açamamışsındır."
"Hadi ordan be bastım işte düğmesine."
"La yine bilgisayarı çökertmişsin sen!!! Ne yaptın yine yaa!!"
"Bişey yapmadım be alla alla"
"Ya her geldiğinde şu bilgisayarı çökertmeyi nasıl başarıyorsun anlayamıyorum ya"

şeklinde söylene söylene kasayı söken kardeşcağazım,babamı aradı ve

"Senin bu kızın yine pci çökertti babacığım servise götürücez şimdi..."

vs vs diye bir güzel şikayet etti beni babişe. Neyse işte birlikte ailemizin pc tamircisine gittik efenim. Yolda kedi falan sevdim ben bu kardeş insanı çok kızdı;

"La yürüsene durmuş kedi seviyo ya!!!"

Babamı tanıyan bir amcanın tükkanı bu servis yeri, amca bir güzel dalga geçti

"Bir daha ki sefere madalya takacağım sana" diye...

Ayıp olmasın diye güldük bizde ne yapalım,ayıp yani...Akşama olur gelin alın dedi. Ama ben biliyordum akşama olmazdı, nerden baksanız 2 günlük işi vardı o kasanın. (H)

Herşey kardeşimin;

"Akşama kadar oyalanalım bari,gel sana geçen gün beğendiğim elbiseyi göstereyim"

demesiyle başladı...

mimi wonka

Developer

Cras justo odio, dapibus ac facilisis in, egestas eget quam. Curabitur blandit tempus porttitor. Vivamus sagittis lacus vel augue laoreet rutrum faucibus dolor auctor.

7 yorum:

Cem dedi ki...

Dart oynadınız değil mi? Olayın heyecanını kaçırma style ewq

Mimi Wonka dedi ki...

evet dart aldık ama oynayamadık ve sanırım akşamki denemelerimiz sayesinde oraya bir 40-50 kadar delik daha eklendi cem bey saygılar efem....

Darkohl dedi ki...

gözleri ışıldayan şirin smili = :G hastasiyim!

Alässe_isis dedi ki...

pc tamir etmeye giderken yolda durup kedi sevmek... işte bu takdir edilmesi gereken bir davranış =) yavru muydu lan kedi?? dipnot: 1000 gr lık nescafe arayışına başladım ahberin olsun!

Mimi Wonka dedi ki...

evet la yavruydu da semirik biraz, babam her sabah besleye besleye obez yaptı bunları böyle, mıncıklama style oldular falan.. Oyyy oyyy diyorum yani..

ÇukurNot denir ona ve ben alırım sana da 1000gr la miss gibi ohh!!

Cem dedi ki...

Ya o değilde, ablam tutturmuş eve kedi alıcam diye. Burada kedi falan görünce yine depreşti sinirlerim. Ne işi var kedinin evde yahu. Hiç hoş şeyler değil bunlar. Ruhum sıkıldı.

Mimi Wonka dedi ki...

En iyi kedi sokakta yaşayan kedidir, bir zamanlar bende alalım falan diyordum ama kendine bakmaya üşenen biri bir de kediye mi bakacak, manasız yani... Sokak kedilerini besleyip semirtmek ve sevmek daha iyi, hem sevaptır :D