uykusuzlukla gelen sululuk halleri ve zaman kaybı...

by Haziran 06, 2007 2 yorum
uykusuz kaldığım ve bir türlü uyumayı başaramadığım şu bunaltıcı sıcak günlerde,yapılması sakıncılı şeyler listeme yeni bir madde daha eklemiş bulunmaktayım;

madde 25: saat sabahın 4'ünde hala uykun gelmemişse msn denilen mereti açıp kimseyle konuşayım deme.. sonuçlarına katlanırsın ki hiç senlik sonuçlar değil!!!!

hastalık boyutlarına varan uyku problemime hala bir çözüm bulabilmiş değilim.. kendine vampir benzetmesi yapan çozurtuk insan tiplerinden olmayı başaramadığım için, kendime hasta demeyi doğru buluyorum.. işin garip yanı uykusuzluğumun sadece uykuya vaktinde ulaşamamak olması..yani şöyle ki; uyunması gereken saatlerde uyuyamıyorum..genellikle sabah 8-9 arası uykum geliyor ve genellikle o saatlerde okulda veya otobüste oluyorum..çok salakça bir durum yani...uyumamı engelleyecek herhangi bir dış veya iç etken bulunmamakta.. yani tamamen bedenimin ve beynimin bana gıcık olmasıyla ilgili bir durum bu.. bir yerde okumuştum sanırım,vücudumuza emir vererek istediğimizi yaptırabilirmişiz... hmm evet bu akşamdan itibaren beynime ve bedenime "artık uyuyun laaan!!" şeklinde emir vermeyi deneyeceğim... artık bu da işe yaramazsa ne yaparım bilmiyorum...

acaba ilaç falan mı kullansam? aspirin bile içmeyi sakıncalı bulan bir insanım ve uyumak için ilaç almayı düşünecek raddeye geldim.. anlayın ne kadar mutsuz,umutsuz ve huzursuz olduğumu...

neyse msn olayına döneyim.. insan uykusuzken alkolü fazla kaçırmış gibi oluyor ya da sadece benim için geçerli bu uyku sarhoşu halleri.. neyse efenim şimdi açık açık yaşanan rezillik durumunu anlatacak değilim,gerçi rezil olmaktan korkan bir yapıya sahip değilim...ama olayı tüm ayrıntılarıyla hatırlamıyorum,konuşmanın özünde laf ebeliği denilen şeyin olduğunu söyleyebilirim sadece... hatta ve hatta başlıktan anlayabileceğiniz gibi sadece beyin hücrelerimi dumura uğratamamla sonuçlanan bir konuşma yaşadım... asıl kızdığım olay ise,beni bilen biliyor, yani ne yanar döner bir yapıya sahip olduğumu falan filan, hadi ben saçmalıyorum sallıyorum, çekilin yolumdan misali ipimi kopartmış koşuyorum vs vs.. ee be insan sen niye devam ediyorsun,hiçbir yere varmayacak bir konuşmayı zorlamakta niye inat ediyorsun? aman işte geceleri herkes aynı durumda,demek ki o yüzden gece/sabah 4'te bile msn listem tıka basa dolu... gerçi bunları niye buraya yazıyorum bilmiyorum..(hayır biliyorum çünkü yazamak istiyorum,herkes yazının sonuna doğru aynı geyiği yapar ya "niye bunlar buraya yazıyorum bla bla..." klişeyi bozmayayım dedim..) pc,msn bilmem ne ile kafayı bozmuş insanların devrinde kafası bozuk biri olarak yaşamaya devam ediyorum,salllaaa... arada çıkan manyaklıklar işin tuzu biberi misali,birazda soya sosu olsa gibi birşey işte...

herneyse,yapılması sakıncalı şeyler listemi de yazarım bir ara,hepsi yaşanmış ve ders alınmış olayların ürünüdür efem ve hepsi de yoruma açıktır..

eeee... bitti...

mimi wonka

Developer

Cras justo odio, dapibus ac facilisis in, egestas eget quam. Curabitur blandit tempus porttitor. Vivamus sagittis lacus vel augue laoreet rutrum faucibus dolor auctor.

2 yorum:

Adsız dedi ki...

e nedir şimdi bu senin blog açılış yazın mı çok yavan kalmış alakasız birşey olmuş. artı uykusuz kaldığın için mi blogculuk oynamaya başladın.

mimi wonka dedi ki...

blog açılış yazısı yazmayı düşünüp süpsüper bir giriş yaparsam anlattıklarım daha mı mantıklı, güzel, okunası vs olurdu. düşünememiştim bunu.

sende kasma bence sayın adsız, hem size ne benim yavan kalan yazılarımdan, hoşunuza gitmiş bir tek yazıma yorum yaptınız mı ki yavan olan yazıma bok atıyorsunuz, hadi bakiim.