Okul kapıya dayandı...

by Eylül 09, 2008 6 yorum
Bizim okula bişiler olmuş hacılar! Dersler ingilizce olmuş sınavlar da ingilizce yapılacakmış, danışman hoca sarmışlar herkesin başına, öğrenci mezun olana kadar o danışmanla halledecekmiş işlerini. Dersleri zorunlu yapmazlar diye umuyorum, yoksa okulu bırakıp başka bir bölüm okuyacağımın resmidir!

Derslerde çok karizma durmuş yalnız ingilizce olunca...

Press Photography,Graphic Design,Digital Image,Statistics,Research Methods... Bunlar dışında Siyasi Tarih,Haber Yazma,Kamuoyu,Bilgi Toplumu ve Siberkültür,Sosyal Davranış ve Protokol derslerim, ayrıca atölyem varmış... Atölye dersimi bilmiyorum henüz...

Ahaha dalga geçiyor bunlar benimle!!

Bilmeyen için söyleyeyim; Mimi Wonka Hanım Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi'nde öğrenim görüyordur, mezun olacağı yıla henüz karar vermemiştir.

mimi wonka

Developer

Cras justo odio, dapibus ac facilisis in, egestas eget quam. Curabitur blandit tempus porttitor. Vivamus sagittis lacus vel augue laoreet rutrum faucibus dolor auctor.

6 yorum:

La Santa Roja dedi ki...

Bir Sosyoloji hocamız vardı, Zafer Yenal adında. "Ben Türk'üm, siz Türk'sünüz, burası bir Türk üniversitesi, biz Türkiye'de yaşıyoruz, neden size dersleri İngilizce anlatayım" der, Türkçe devam ederdi Introduction to Sociology dersine. Her yer Türkçeleşmeliyken git gide sömürgeye dönüyoruz ya, sonumuz ne olacak bakalım.

hebelehübele dedi ki...

walla kolay gelsin ben 4 sene okudum ingilizce bi bok anlamadım okuduklarımdan :P

Canselmo dedi ki...

Senin kampüs nerde bakayım?

Mimi Wonka dedi ki...

Çok haklısın Alice, bizim hocaların da ingilizce anlatacağını sanmıyorum, dersimize gelen bir Amerikalı vardı o bile ingilizce anlatması serbest olmasına rağmen "burası sizin ülkeniz" diyerek eğlenceli türkçesiyle anlatırdı dersini...

Hebelehübele ne güzelmiş yahu:D Benim ingilizceyle bir sorunum yok, şakır şakır konuşurum, benim kafamı bozan şey; dersleri zorunlu yaparlarsa ne halt yiyeceğimdir!

Nişantaşı kampüsündeyim Canselmo beyciğim...

Alässe_isis dedi ki...

mezun olma Mimi öğrenci yaşa öğrenci öl. hatta mezun ol. tekrar gir sınava tekrar oku xD oyh hayale gel!

Mimi Wonka dedi ki...

hee oldu bacım! bence süper fikir ama babam artık bir okuldan mezun olmam gerektiğini söyledi, bir kere daha sınava girip bölüm değiştireceğim demiştim bu seneki sınavdan önce, öyle bir baktı ki tırsmadım desem yalan olur, ne yapalım kader:mü