22.09.2011

by Eylül 22, 2011 2 yorum
Bakınız;

Sürekli dinleri kötüleyen, her fırsatta kendilerine göre inanmayı seçtikleri dinin gereklerini yerine getiren insanları eleştiren ve yeren ateistler...

Sizlerin yüzünden, kendi inancımla ilgili bir soruyla karşılaştığımda, ateistim demek yerine "agnostik düşünceyi savunuyorum" demek geliyor içimden. Yine ateistim diyorum tabi, sezdirilmemeye çalışılan ama ateistim kelimesi dilimden döküldüğü gibi oluşmaya başlayan tepkiden rahatsız olsam da, hem de çok olsam da, yalan söylemiyorum karşımdakine. Bu ona ve kendime duyduğum saygının göstergesi aslında ama nedense din konusuna gelince kişiye saygı göz ardı ediliyor, değil mi? Sizler çok iyi bilirsiniz bunu.

Şunu unutmayın, tamam mı? Ateistliğin en baştan yanlış olduğunun düşünülmesinin, ne diyor bu ateistler diye dinlenmememizin ilk nedeni, dinlerin gerçek olmadığını savunmamız değil, siz gibi ateistlerin, henüz aydınlanamamış diğerlerini (şu an kendilerini kandırıyor olsalar bile) varolan tercihlerine saygısız davranıyor, ukala tepkiler verip, aşağılıyor olması..

Gıcıksınız.

mimi wonka

Developer

Cras justo odio, dapibus ac facilisis in, egestas eget quam. Curabitur blandit tempus porttitor. Vivamus sagittis lacus vel augue laoreet rutrum faucibus dolor auctor.

2 yorum:

(Süper)Cem dedi ki...

ahahaha aynı şey onlar için de geçerli sevgili mimi wonka. onlar da sana saygılı davranmıyorlar. ortamına göre değişir. keza onlar kendi inançlarına da saygılı değiller aslında. ki öyle olsalar inanıyoruz dedikleri komplike bir dinin gereklerini işlerine geldiği gibi gerçekleştirmezlerdi. ha, şahsen seninle aynı görüşlerdeyim. gerçeği görebildiğin için başkalarını yargılayamazsın. öyle ya da böyle, bir çoğunun bayramlarda büyüklerinin elini öptüğü gerçeği var sdmıofas

neyse. bu genel bağlamda "bir çok şeyi bildiğini iddia eden" insanlarda görülen bir hastalık. sosyalistlerde öyledir mesela. diğer ideolojilerin destekçileri safi salaktır sosyalistlere göre. baktığın zaman kendilerinin dahi anlamadıkları ve anlamlarını bilmedikleri acaip süslü kelimeler kullanırlar, "halk için" çalıştıklarını söyleyip, halkın dilinden konuşmazlar. ilginçlik verici.

bi daha neyse.

hepimiz ölücez ve o zaman görücez gerçeği. ama aslolan gerçeğin "pamuk" olduğunu hiçbir zaman unutmamak gerek samfıos

Ehli Keyf dedi ki...

Uzun bi aradan sonra tekrar yazmana sevindim :)