by Ağustos 13, 2009 4 yorum


Ben, topluma yarar sağlayacak işler yaparken, zamanında... Patronum diyebileceğim bir insancık vardı bir tane, her saat başı "olmadı, olmadı baştan alıyoruz, böyle giderse bu iş bitmez arkadaşlar,lütfen biraz daha özen gösterelim hep birlikte başaracağız bunu..." gibisinden olumlu tavır barındıran olumsuz cümleler kurup çalışanlarını motive etmeye çalışırdı.

Bende bir kaç bir şeyin içine ettiğim dönemlerde aynı tavrı takınsam belki her şey farklı olabilirdi(?)

"Kestik, baştan alıyoruz! Bu sefer kurbağa yutmuş gibi sesler çıkarma lütfen."
"Laaan, orda öyle mi yazıyor? (...) Yazabilir! Ama vermek istediği duygu o değil, mahalle bakkalından 2 ekmek 1 sigara istemiyorsun!"
"Bu sahneyi adam gibi çıkarmadan gitmiyoruz bir yere, akşam yemeğini de unutun tamam mı!"
"Hayır olmadı, baştan alıyoruz! Orospusun sen biraz daha hüzünlü ama edepsiz görünmelisin, tarlabaşına mı götürmemiz lazım illa""
"Kestik! Arkadaşım kendin gel Hamlet provası değil bu."
"Kestik, kestik!"

Sonuç olarak o iş benlik değildi sanırım ya da gerçekten ekip de iş yoktu. (ki bu daha olası tabi ki) Arada sırada karşılaşıyorum bağırıp çağırdığım tiplerle, sıkı fıkı dostlar olmasak da "aaa naber cağnıım, nasılsın Mimiciğim, neden yoksun ortalarda, bak geçenlerde ne oldu...." gibisinden muhabbetlere giriyoruz. Alkol varsa ortamda sorun olmuyor.

Patronum diyebileceğim insanımsı ile benimle aynı dönem vakit geçirmiş olup da hala görüşen bir Allah'ın kuluna da rastlamadım, gariptir.


Bugün İstanbul'da gezdim tozdum az işim vardı onu hallettim, yedim içtim vs falan. Bunlar neyse de İstanbul gibi bir yerde, iğne atsan yere düşmeyecek farklı mekanlarda aynı kişiyi 3 kere gördüm. Gariptir hani bir kere çarpışırsınız biriyle pardon der geçer gidersiniz ikinizde, ama aynı gün aynı kişiye farklı mekanlarda rastlamak... O değil, karşımdakinde de bende olduğu gibi "acaba sapık mı takip mi ediyor beni" diye bir düşünce belirdi eminim.

Mavi tişörtlü, sarışın(adının Tuğberk, Arda vb. olduğunu tahmin ettiğim insan evladı)küpeli çocuk; gün içerisindeki ilk çarpışmamızdan sonra 3 kere daha karşılaşmış olmamızın tek bir açıklaması var ki o da aynı yol üzerinden malum caddeye ulaşmayı seçmiş olmamız veya yanımızdakilerin bizi bu yönde ikna etmesidir. Yine de çok şaşırmayalım yani diyorum, belki bakarsın yine karşılaşırız ki o zaman ben senin gibi bön bön bakmayıp yanına gelirim, emin ol!

İstanbul Üni. iletişim fakültesinden çıktık abi, yürüyoruz yemek yiycez açız falan. Okulda işimiz de bitmedi hani geri dönmemiz lazım, yakınlarda bir yer bulalım da zıkkımlanalım fikrindeyiz.

- Lan burda kuru fasulyeci yazıyor, başka bişi yok mu?
- Saftorik, kurufasulyeci yazıyor olabilir bir tek fasulye satılmıyordur orda.
- Ya olm tamam da ben kurufasulyeci yazan bir yerde yemek yemem ki?
- Yuh! Öküz... Ananın karnından frakla mı çıktın.
- Ya burger yok mu ki burda.
- Senin var ya ağzını burnunu kırarım, genetiği değiştirilmiş et yersin mis gibi kuru fasulye yemezsin. Çarpılırsın lan!

Kuru fasulyeci bilmem ne ustalardan birine girip yedik yemeğimizi. Fasulye yemedik tabi. Arkamızda oturan Espanyol fıstıklarına laf atalım mı diye düşündüm ama yanlarındaki hayvan heriflerden çekindim. Sonra yan masaya İngiliz bir çift geldi yarım saat ne yiyeceklerine karar veremediler, "Laaaan!" dedim "Kuru fasulye yeyin işte mis gibin!" deyip dikkatleri üzerime çektim, sonra hesabı istedik. Belki tabağımızda kalanları atar bunlar, belli olmaz diye artıklarımızı sokaktaki kedilere yedirdik.

Tramvaya bindik, Kabataş'a geçelim oradan da ver elini Taksim planları var kafamızda. Sıkış tıkış vagoncukda salla sallana giderkene bir hanım kızımız "biraz çekilir misiniz!" dedi sinirlice. Arkasında duran sapık etiketi yemiş çocukcağız da önce dondu kaldı, sonra kaçabildiği kadar kaçtı o sıkışıklıkta gerilere, artık küçülüp aşağılara doğru yitip gitmiş de olabilir, bilemiyorum. Küfür edesim geldi,tuttum kendimi. En fazla 15-16 olduğunu tahmin ettiğim bebeklik kilolarını hala verememiş tombik çıtır kızımız önce saçlarını düzeltti sonra 30 küsür yaşına gelsem belki bir ihtimal giyerim diyebileceğim desenlerdeki fırfırlı eteğini, üzerinde sanki bir şey varmış gibi elinin tersiyle temizledi, Sirkeci'de indi. Bir kere daha küfür edesim geldi ama yine tuttum kendimi.


*Fotoğraf: Burak Cingi - Stop A Stranger

mimi wonka

Developer

Cras justo odio, dapibus ac facilisis in, egestas eget quam. Curabitur blandit tempus porttitor. Vivamus sagittis lacus vel augue laoreet rutrum faucibus dolor auctor.

4 yorum:

Alässe_isis dedi ki...

o elinde senaryo, "olmadı kestiiiik, ne biçim ağlıyorsun kızım, biraz daha duygu kat rolüne, odun musun" şeklinde çemkiren bir sen düşünemiyorum ki ben. ayrıca ben o rastladığın eteğindeki hayali tozları süpüren hatunlarla birebir konuşabiliyordum sosyalliğimi yitirmediğim dönemlerde, bünyeleri farklı işleyebiliyor onların -ki beyinlerindeki tüm oksijeni çekecek iki çift laf ettikten sonra istediğin düzeyde küfür say, o yüz ifadesi hep sabit kalıyor, dene gör.

Chopartypical dedi ki...

o bahsettiğiniz hatun kişi yüzünden otobüste bayanlara yer veremez oldum.

hayır buyrun oturun diyorsun duygusal bişiyse kızımız, oturursa akşama istemeye gideceğiz sanki. yok eğer bitarafında seksapellik varsa Ben o anda porno yıldızı rokko, yerli fantezisi varsa tecavuzcu coşkun oluyorsun. nuri alço hissettirse ne gam biliyorlar hem ilacım yok hem param.

anlıyacağın ısmımı hala okuyamayan bloger otobuste odun olmaya karar vermiş okuyucu kitlenden birisiyim.

bu arada patron meselesınde suna inanırım bir patrondan kolay kolay arkadas cıkmaz.

mitsubüşü dedi ki...

o değil de kurufasulyeden ben de nefret ederim, çok iyi anladım o fasulye yemek istemeyeni.. olmayınca olmuyo, zorlamamak lazım..

mimi wonka dedi ki...

*Her gün konuşuyorum senle bi de burdan gereksiz açıklamalar yapmiyim Turşucuum, öperim.

*İsmini okuyamadığım blogger; en iyisini yapıyorsun. Bu ülkedeki kadınların kendini bulunmaz hint kumaşı sanmak, çok güzel olduğunu düşünmek gibi salaklıkları var. Poposunun,kolunun, bacağının bir yanına değip geçen her erkeği kendilerinin başrolde olduğu cinsel bir fantaaazide jön olmakla itham ediyorlar. Ki bu durumda "biraz çekilir misin" diyen xx aslında daha farklı şeyler düşünüyor ve tersini söylüyor demektir. Değilse de her 5 kişiden 3ü düşünüyordur.

Gerçekten sapık olan tiplerde var tabi yok değil ama ekseriyetle bizim bahsettiğimiz olay oluyor artık.

* O daha çok kuru fasulye sevmemekten değil de "Kuru Fasulyeci" diye anılan bir yerde öğlen yemeği yemek istememekle alakalı bir olay Büşücüüm. Ki oradaki de benim yani "ya burger yok mu ki burda" diyen.