Pas si simple

by Ocak 14, 2010 3 yorum
Karşınızdakine söylemek istediklerinizle söyledikleriniz arasında dağlar kadar fark varsa eğer, o kişiyle karşı karşıya oturmamalı, aklınıza gelen her şeyi olduğu gibi anlatmaktan çekinmeyeceğiniz biriyle olmalısınız.

İşin en kötü tarafı da ya karşınızdaki de aynen bu şekilde düşünüyorsa?

Kim kimi tüketiyor dersiniz...

İnsanların bir şeyleri başarmak zorunda oldukları hissiyle yaşamaları kadar kötü bir şey yok. Her şey bir yana olmak istedikleri kişinin aslında diğerlerinin görmesini istedikleri kişi olduğundan haberi yok kimsenin.

Birilerinin sizinle gurur duymasından daha önemli olan tek bir şey varsa o da kendinizle gurur duymanızdır.

Başkalarının onayına ihtiyaç duymadan yaşayabilmek olanaksızken, durup farklı olmak adına değil de kendi olmak adına bir şeylerden vazgeçebilen kaçınız var?


ÇukurNot: Yeni görünüm bir süre için böyle.

mimi wonka

Developer

Cras justo odio, dapibus ac facilisis in, egestas eget quam. Curabitur blandit tempus porttitor. Vivamus sagittis lacus vel augue laoreet rutrum faucibus dolor auctor.

3 yorum:

Darkohl dedi ki...

Sana hiç yakışmamış, bir beden küçük olmuş, kiloların ortaya çıkmış, basenlerde zorlama var. Paçaları da biraz kısa gibi sanki, topukluyla olmaz.

Chopartypical dedi ki...

Zamanla görünümün oturacağını ümit ediyorum.

Yazına gelince tenkitlerden sıkılmış gibi gördüm seni.

bu devirde kazanmanın, yükselmenin ve başarılı olmanın kıstası kişiye göre muazzam farklılıklar göstersede, hedef olarak hep aynı şeyler gösterildi. Doktor olmak, Mühendis olmak.

oysa bak ben olmadım.
ve kahretsin ki onlar haklı çıktı.

.. dedi ki...

mutluluk maksimizasyonu diye bişe geldi bugün aklıma.. hayattan beklentilerini düşürünce mutlu olabilirsin gibi geldi.. ya da öyle mi gözükürsün ki dışardan bakınca.. iktisatta işe yarıyodu ama pardon herşey teorik değil işte...